Menu

Portrety i inne bzdety

Widzę i opisuję, bo tak mam. Blog z miłości do słów i fascynacji światem we wszystkich odcieniach szarości i pomarańczy. I pomelo.

Dzisiaj

soniagalka

Czasem wydaje się, że już nic dobrego się nie zdarzy. Jest jako tako. W miarę ciepło, nie głodno, ale i nie radośnie. Tak sobie. Do głowy przychodzą myśli typu: „Przecież nigdy nie będę zarabiać więcej”, albo „Nigdy więcej nie będę mieć seksu”. Z codzienności próbuje się wyłuskiwać pozytywy takie jak: „Mam skarpety bez dziur na palcach”, „Prawie nie mam już kataru”, a przykrości przyjmuje ze stoickim spokojem, jak naturalną kolej rzeczy. Tak czasem bywa.

Ale bywają też inne dni. W których każde słowo niesie wielką obietnicę zmian, z każdego gestu można wróżyć wspaniałą przyszłość i nawet słowiczy śpiew wron na ogołoconej z liści topoli jest znakiem nadchodzącej nagrody. Odrapane budynki stoją po to, by chronić przed wiatrem, przechodnie nie potrącają na pasach, ale uśmiechają się życzliwie. Popowe piosenki, dobiegające z właśnie zamykanych sklepów, idealnie komponują się z melodią wygrywaną przez hipstera-pianistę na placu Zbawiciela, a tęcza prawie staje do góry nogami, z wdzięczności za swoje kolejne życie. W oczekiwaniu na autobus wieczorne miasto wydaje się piękne, doczytana powieść kończy się dobrze, a potłuczone płyty chodnikowe nie zawadzają – leżą krzywo po to, żeby obcasy wydawały ciekawsze dźwięki.

Tak jest dzisiaj.

IMG_7759_2

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • loiskent

    Nigdy nie wiadomo kiedy wydarzy się coś co zmieni całe twoje życie :) U mnie jak się okazało były to drukarnie, Wrocław ma ich wiele ale wystarczyło aby jedna mnie zatrudniło i już wszytsko idzie od tamtej pory z górki prosto do krainy szczęścia :)

  • soniagalka

    O moje Bory, tyle szczęścia! Precel w komentarzu na moim blogu, też kiedyś takie pisałam! :D Dywany radom - moje pierwsze. Ale w tamtych czasach nie można było rozdzielać fraz przecinkami :/

© Portrety i inne bzdety
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci